اهواز – ایرنا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادمان شهدای هویزه در غرب خوزستان گفت: شهدا افتخار بزرگ نظام اسلامی هستند.

به گزارش ایرنا محمدمهدی اسماعیلی که به خوزستان سفر کرده امروز جمعه با حضور در یادمان شهدای هویزه، بیان کرد: همه ما عزت، اقتدار، امنیت و آسایش امروز را مدیون ایثارگری شهدا، جانبازان و آزادگان هستیم.

وی افزود: شهدا و جانبازان افتخار بزرگ نظام اسلامی هستند و ما وظیفه داریم با پیروی از آرمان‌ها و اهداف مقدس آنها، ادامه دهنده واقعی راه پرافتخار آنها باشیم.

اسماعیلی در این یادمان، ضمن قرائت فاتحه نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

یادمان شهدای هویزه محل شهادت ۲۴۲ ارتشی و سپاهی و فرمانده آنها حسین علم الهدی در عملیات نصر در سال ۵۹ است. پس از آزادسازی این منطقه در عملیات بیت المقدس، کار تفحص پیکر شهدا انجام شد و پیکر ۶۲ شهید که به دلیل تاختن تانک‌های دشمن روی آنها قابل شناسایی نبود مظلومانه همانجا به خاک سپرده شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سفرهای استانی خود، عصر روز پنجشنبه از طریق فرودگاه آبادان، به خوزستان سفر کرده است. وی در این سفر ۲ روزه علاوه بر بررسی وضعیت خدمت‌رسانی به زایران اربعین حسینی در مرز شلمچه و چذابه، از موکب‌های فرهنگ و هنر این وزارتخانه در این پایانه‌های مرزی، نشست‌هایی را با مسوولان استانی و فرهنگی خوزستان برگزار خواهد کرد.

بازدید از موکب‌ها و بررسی وضعیت خدمت رسانی به زایران اربعین حسینی در پایانه شلمچه، بررسی وضعیت فرهنگسرای نیمه تمام آبادان، و دیدار با خانواده هنرمند فقید احمد یلالی از پیشکسوتان جنگ تحمیلی و یکی از مدیران فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آبادان از دیگر برنامه نخستین روز سفر استانی وزیر فرهنگ به استان خوزستان بود.

دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان، دیدار با امام جمعه رامهرمز، بازدید از فرهنگسرای شهرستان هفتکل، افتتاح پروژه خانه مسجدسلیمان و حضور در مرقد دانیال نبی(ع) در شهرستان شوش از برنامه های روز دوم سفر استانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

 • عبور زایران اربعین حسینی از پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه متوقف شد

  عبور زایران اربعین حسینی از پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه متوقف شد

  اهواز – ایرنا – عبور زایران اربعین حسینی از پایانه‌های مرزی شلمچه…

 • وزیر ارشاد: شهدا افتخار بزرگ نظام اسلامی هستند

  وزیر ارشاد: شهدا افتخار بزرگ نظام اسلامی هستند

  اهواز – ایرنا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادمان شهدای هویزه در…

 • مرز مهران تا اطلاع ثانوی بسته شد

  مرز مهران تا اطلاع ثانوی بسته شد

  ایلام – ایرنا – معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: پیرو تصمیم ستاد…

 • واژگونی مینی بوس در محور دهلران به اندیمشک ۲۳ زخمی برجای گذاشت

  واژگونی مینی بوس در محور دهلران به اندیمشک ۲۳ زخمی برجای گذاشت

  ایلام – ایرنا – فرماندارویژه دهلران گفت: واژگونی مینی بوس زائران در…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.