‍ به گزارش روابط عمومی دانشگاه ایلام، طاهر علی‌محمدی با اشاره به اقدامات دانشگاه ایلام برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین اظهار داشت: دانشگاه ایلام به عنوان دانشگاه معین استان در راستای ایفای رسالت اجتماعی، فرهنگی و دینی خود با برگزاری چند نشست ستاد اربعین دانشگاهیان استان و نیز شورای فرهنگی دانشگاه، نقش محوری در بسیج امکانات دانشگاه‌های استان برای خدمات رسانی شایسته به زائران با ایجاد پارکینگ در شهر مهران، اسکان زائرین در خوابگاه‌های دانشجویی و راه‌اندازی موکب های دانشگاه‌های استان در شهر ایلام و پایانه مرزی مهران داشته است.

وی افزود: تاکنون تعداد زیادی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌های سطح کشور و سایر اقشار مردم از امکانات دانشگاه ایلام و دیگر دانشگاه‌های ‌استان در شهر ایلام و شهر مهران استفاده کرده‌اند و این روند تا بازگشت کامل زائران از کشور عراق ادامه خواهد داشت.

علی‌محمدی با اشاره به راه‌اندازی موکب شهدای هسته‌ای دانشگاه ایلام و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در پایانه مرزی مهران، بیان داشت: اقامه نماز جماعت با همکاری سایر موکب ها نیز در دستور کار دارد.

رییس دانشگاه ایلام از اعزام ۸۰ دانشجو، ۱۰ عضو هیأت علمی و ۲۵ نفر از کارکنان دانشگاه طی هفته جاری به کربلای معلی خبر داد و گفت: ۱۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض به این عزیزان در کنار وام دانشجویی صندوق رفاه پرداخت می‌شود.

علی‌محمدی با اشاره به اینکه فعالیت دانشگاهیان در خدمت به زائران، خالصانه، داوطلبانه و از روی عشق و علاقه به سیدالشهدا علیه‌السلام و اصحاب باوفای او است، افزود: این ویژگی، برجستگی خاصی به خدمات دانشگاه به زائرین اربعین حسینی داده است.

وی در ادامه گفت: مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، بسیج دانشجویی، انجمن‌های علمی، هیات حضرت علی اکبر (ع)، پایگاه مقاومت کارکنان و تعداد زیادی از اساتید، کارکنان و دانشجویان به صورت داوطلبانه در این خدمات‌رسانی فعال هستند که قابل تقدیر است.

وی تصریح کرد: تمام امکانات دانشگاه ایلام برای خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی بسیج شده است و موکب شهدای هسته‌ای دانشگاه ایلام و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت شبانه‌روزی در پایانه مرزی مهران فعال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.