حجت الاسلام حمید احمدی روز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در پایانه شلمچه بیان کرد: هماهنگی‌ لازم با دانشگاه‌های مختلف خوزستان در بحث تبلیغات و برگزاری همایش فرهنگی در ایام اربعین انجام شده تا در این مدت برای زایران اربعین حسینی(ع) اجرای برنامه دینی و مذهبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های فرهنگی در داخل کشور و بخش دیگر در کشور عراق اجرا خواهد شد،گفت: با کمک اساتید دانشگاه‌های ایران و عراق هفت همایش از ۲۱ تا ۲۶ شهریور، در مسیر نجف و کربلا پیش‌بینی شده است.

مسوول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین گفت: ۱۰۰ گروه فعال در ایران و عراق فعالیت‌های فرهنگی خود را در حوزه کودک و نوجوان با همکاری حوزه هنری خوزستان انجام خواهند داد و در بخش فضای مجازی و فرهنگی نیز ۳۳ برنامه توسط نیروهای فعال و گروه‌های مردمی در ۵۰ نقطه با اجرای سخنرانی و مداحی در ۲ طرف مرز اجرا می‌شود.

وی همچنین گفت: زایران توجه داشته باشند با توجه به مشکلاتی که در مرزها وجود دارد سفر خود را مدیریت کنند تا شاهد ازدحام جمعیت در ۲ طرف مرز برای عبور و مرور نباشیم.

پایانه مرزی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق، و پایانه مرزی چذابه در شهرستان دشت آزادگان، ۲ گذرگاه تردد زایران اربعین حسینی در خوزستان هستند.

بر اساس تقویم رسمی کشور ۲۶ شهریور برابر با ۲۰ صفر ۱۴۴۴ هجری شمشی اربعین حسینی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.