به گزارش ایرنا ، در شهرستان ۱۳۹ هزار نفر دستکم ۱۴۴ واحد خبازی فعالیت دارد و برابر آمار منابع رسمی از ابتدای خرداد ماه تاکنون برای ۶۰ واحد خبازی به واسطه بروز تخلفاتی مانند رعایت نکردن نوبت ، برخورد ناشایست با مشتریان ، تعطیلی خودسرانه ، رعایت نکردن بهداشت ، کم فروشی و گرانفروشی پرونده سازی و پس از سیر مراحل قانونی برای جریمه اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارسال شد.

علی قاسمی روز جمعه در حاشیه بازدید از واحدهای خبازی شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت : با اینکه بارها در نشست های کارگروه شورای آرد نان موضوع برخورد جدی با واحدهای خبازی متخلف مطرح و حتی جرائمی هم برای نانواییان کم توجه در نظر گرفته شد منتهی باز هم در بازدید سرزده امروز پی بردیم که صاحبان بعضی از این واحدهای خبازی به ضوابط بی توجه هستند.

وی خاطرنشان کرد: امروز از ۱۰ واحد خبازی بازدید شد که در مجموع ۲ واحد به علت رعایت نکردن نوبت ، برخوردهای ناشایست با مشتریان ، تعطیلی خودسرانه و نیز کم فروشی و گران فروشی پلمب شد.

فرماندار چالوس با اشاره آنکه طرح مدیریت هوشمند سازی فروش نان از مرداد ماه امسال در این شهرستان اجرا شده است ، بیان داشت : یکی از مهم ترین اهداف این طرح توزیع عادلانه آرد و بهینه مصرف کردن آن ، جلوگیری از فروش و قاچاق آرد است اما متاسفانه در بازدیدها از واحدهای خبازی مشخص شد عده ای از نانواییان به تعطیلی های خودسرانه اقدام به قاچاق آرد کرده بودند که برابر قانون با آن ها برخورد شد.

قاسمی به آن دسته از واحدهای خبازی که از این پس نسبت به دستورالعمل های اعمال شده در ا در این بخش چشم پوشی کنند هشدار داد : اعضای کارگروه آرد تحت هیچ شرائطی با این دسته از واحدهای خبازی مماشات نخواهند کرد و اجازه نمی دهند با این گونه عملکردشان باعث نارضایتی مردم در این شهرستان شوند.

شهرستان چالوس با برخورداری از ۱۶۰ نقطه روستایی و سه نقطه شهری در غرب مازندران قرار دارد .

سالانه میلیون گردشگر و مسافر داخلی و خارجی به غرب مازندران سفر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.