به گزارش ایرنا، مجتبی حسینی سرمربی تیم فوتبال پیکان در نشست خبری پیش از دیدار این تیم برابر گل‌گهر گفت: بعد از بازی سختی که مقابل استقلال داشتیم، دوباره یک بازی بسیار مهم و دشوار برابر تیم خوب گل‌گهر داریم که به نظر من، باتوجه به ثبات مدیریتی و کادرفنی بسیار مجرب و قوی و ثبات ساله‌ای که داشته، یکی از مدعی‌های اصلی این دوره از مسابقات لیگ است. فکر می‌کنم این بازی ما خیلی خیلی دشوارتر از بازی مقابل استقلال خواهد بود.

وی افزود: مشکل ما برای این بازی، موضوع ریکاوری است. سرمربی تیم ملی تازه یکشنبه قرار است به ایران بیاید و نمی‌دانم چه اجباری بود که بازی ما چهار روزه باشد. باتوجه به کیفیت زمین‌های ایران و نداشتن ریکاوری مناسب، اطمینان دارم این بازی از لحاظ بدنی برای ما دردسرساز خواهد شد. موضوعی که در حال حاضر نگرانم کرده، بحث مصدومیت بازیکنان است. از سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ خواهش می‌کنم، خودش را جای ما بگذارد. وقتی هنوز مشخص نبود که کمپ تیم ملی از چه زمانی شروع می‌شود، چه اصراری بود که بازی ما را اینقدر فشرده برگزار کنند؟!

حسینی ادامه داد: وقتی یک تیم در آزادی مقابل استقلال بازی می‌کند، بازیکنانش به شدت از نظر انرژی تخلیه شده و فشار زیادی به آنها وارد می‌شود؛ ضمن اینکه بعد از آن بازی، بخواهیم یک بازی سنگین دیگر انجام دهیم، فکر می‌کنم در حق تیم ما بی‌عدالتی باشد. از همین جا اعتراض خودم را اعلام می‌کنم. امیدوارم دیگر این بی‌سلیقگی‌ و سوءمدیریت‌ها را نداشته باشیم.

وی در واکنش به اینکه پس از تغییر سرمربی آیا زمان آن فرا نرسیده که با سازمان لیگ جلسه‌ای برگزار شود، تاکید کرد: من نمی‌توانم روی برنامه‌ریزی دقیق بشوم چون سرمربی تیم ملی و رئیس سازمان لیگ باید در این‌باره تصمیم‌گیری کنند اما درباره این یک بازی خیلی راحت می‌شد آن را یک روز عقب‌تر برگزار کرد چون اصلا مشخص نیست اردوی تیم ملی از چه زمانی شروع می‌شود. در شرایط فعلی تعطیل کردن لیگ اشتباه بزرگی است. می‌توان زمان تمرینات تیم ملی را بیشتر کرد اما اینکه فقط بازیکن راهی اردو شود به نظرم دیگر در هیچ‌کجای دنیا از این متد استفاده نمی‌شود.

سرمربی پیکان در پاسخ به اینکه بعد از بازی این تیم مقابل استقلال هجمه‌های زیادی علیه خودروسازان وارد شده و آنها به بازی دفاعی متهم شده‌اند، افزود: هر مربی براساس توانمندی تیمش و تیم حریف برنامه‌ریزی می‌کند که نبازد. اصلا برخی معنی لفظ اتوبوسی را نمی‌دانند. ما در بازی مقابل استقلال در دقایقی از بالا پرس کردیم، در برهه‌ای از نیمه زمین این کار را کردیم و در دقایقی هم به عقب آمدیم. اتوبوس یعنی کل تیم در محوطه جریمه باشد که در بازی مقابل استقلال به‌هیچ‌وجه این شکل نبود. فکر می‌کنم این موضوع بهانه‌جویی بود. اگر کسی می‌خواهد بحث فنی کند، بهتر است اول بازی را دوباره ببیند و بعد اظهار نظر کند. تیم ما بازی خوب و معقولی انجام داد و حتی می‌توانستیم برنده شویم.

وی درباره بازی مقابل گل‌گهر اضافه کرد: هر دو تیم به‌دنبال گرفتن نتیجه خوب از این بازی هستند. بازی بسیار دشواری داریم. در درجه اول برابر گل‌گهر یک آمار بد داریم و دو سال متوالی آنها پیکان را در تهران شکست داده‌اند و به نظرم یکی از تیم‌های بسیار بسیار خوب این دوره هستند. آنها نیمکت بسیار خوبی دارند و دست مربی خوب این تیم برای تعویض باز است.

حسینی در واکنش به گل‌های اندک این تیم و عملکرد خط حمله پیکان نیز گفت: بازی‌ها خیلی سخت است. تیم‌ها شکل دفاعی خود را به شدت رعایت می‌کنند و فوتبال خیلی سخت شده و نمی‌توانیم انتقادی از بچه‌های خط حمله داشته باشیم. اما موضوع مهم این است که خلق موقعیت داشتیم؛ مقابل نساجی موقعیت داشتیم، برابر استقلال هم همینطور و بدترین بازی ما مقابل مس کرمان بود که هیچ توجیهی هم برای آن نیاوردیم و به بدترین شکل باختیم. در فوتبال همیشه نمی‌توان به یک شکل بازی کرد. گاهی اوقات یک تیم قوی‌تر است و جو غالب، شما را وادار می‌کند عقب‌تر بازی کنید و به نظرم، این هجمه‌ها بهانه است تا یکسری نتیجه نگرفتن‌ها را توجیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.