آنا براتی در گفت‌وگو با ایرنا درباره اعزام تیم ملی کشتی آلیش زنان گفت: در مرداد مسابقات قهرمانی کشوری را در مازندران برگزار و نفرات اول و دوم را به اردو دعوت کردیم. اردوی نخست ۲۱ مرداد تا پنجم شهریورماه برگزار شد و دومین اردو به تازگی شروع شده که فقط نفرات اول را به آن دعوت کردیم تا بتوانیم آنها را به بهترین سطح آمادگی برسانیم.

وی افزود: اردوی سوم نیز متصل به اعزام به مسابقات جهانی ترکیه است و این رقابت‌ها ششم مهر برگزار می‌شود. هنوز نمی‌دانم که چه کشورهایی در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند اما مدعیان آسیایی در این مسابقات حضور دارند و مطمئنا سطح آن بسیار بالاست. قصد داریم تا در این مسابقات بیشترین طلا را کسب کنیم. در دی‌ماه ۱۳۹۸ تیم ملی کشتی آلیش زنان با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز به قهرمانی مسابقات جهانی کشتی آلیش قزاقستان دست یافته بود.

سرمربی تیم ملی کشتی آلیش زنان عنوان کرد: ترکیب تیم ملی نسبت به دوره گذشته به ویژه در مسابقات قهرمانی آسیا در سه وزن تغییر کرده است. تیم ملی آلیش زنان در سبک کلاسیک با کسب یک طلا، چهار نقره و یک برنز قهرمان آسیا شد. ما در وزن های ۶۵ کیلوگرم، ۷۵ کیلوگرم و به اضافه ۷۵ کیلوگرم تغییراتی داشتیم.

وی اضافه کرد: هانیه عاشوری هم که تنها طلای مسابقات قهرمانی جهان را در سال ۹۸ کسب کرد، به دلیل مصدومیت نتوانست در مسابقات قهرمانی کشوری در رده اول قرار بگیرد و دوم شد و حتی آسیب بیشتری از ناحیه زانو دید و باید جراحی کند. او را در مسابقات جهانی ترکیه نداریم اما فاطمه فتاحی، سحر غنی‌زاده و سپیده بابایی که طلا و نقره آسیا را کسب کردند، در مسابقات جهانی حضور دارند.

براتی یادآور شد: فدراسیون در این مدت همواره حمایت‌های لازم را از کشتی آلیش زنان کرده است و مسابقه‌ای نبود که به آن اعزام نشویم. اردوها هم به صورت مرتب با حمایت علیرضا دبیر برگزار می‌شود تا دختران به افتخارآفرینی‌های خود ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.