به گزارش ایرنا، مصطفی زارعی جمعه شب در گفت وگویی درباره اظهارات مهدی تاج در خصوص صادر نشدن مجوز حرفه‌ای برخی از باشگاه‌ها، اظهار داشت: فرایند صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌ها برای سال آینده هنوز شروع نشده است و از بهمن ماه این فرآیند آغاز می‌شود و باشگاه‌ها مدارک خود را از آن زمان باید بارگذاری کنند. در اردیبهشت ۱۴۰۲ مدارک را بررسی و دهم خرداد نتیجه را اعلام می‌کنیم. بنابراین الان هیچ پیش قضاوت و داوری نمی‌توانیم داشته باشیم.

وی افزود: سخت است تا بگوییم که چه تعداد از باشگاه‌ها مجوز حرفه‌ای می‌گیرند. بخشی فرایند صدور مجوز مربوط به زیرساخت است و نیاز به کار طولانی‌تر و هماهنگی دستگاه‌های بیشتری دارد. در بخش زیرساخت باشگاه‌هایی که می‌خواهند در لیگ قهرمانان شرکت کنند باید ورزشگاه استانداردی معرفی کنند و عکس‌ها و مدارک لازم را به ای اف سی ارائه کنند.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال یادآور شد: می‌دانیم که ورزشگاه آزادی در دنیا استاندارد است. وقتی مسابقات مقدماتی جام جهانی و آسیایی در این ورزشگاه برگزار می‌شود، استاندارد بودن آن را نشان می‌دهد. متاسفانه اطلاعاتی که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس باید درباره ورزشگاه آزادی در سال گذشته وارد می‌کردند، اطلاعات جامعی نبود و این موضوع یکی از معضلات ما بود.

وی ادامه داد: در چند روز گذشته میهمان احمد مددی مدیر ورزشگاه آزادی بودیم و او اعلام آمادگی کرد که هر اطلاعاتی نیاز باشد، در اختیار قرار خواهد داد. موضوع دیگر، بخش مالی باشگاه‌ها است و نباید بدهی مالی به کادر فنی، بازیکنان و مالیات داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.