به گزارش ایرنا از پایگاه خبری معا فلسطین، کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی به نقل از یک مقام نظامی این رژیم درباره تحولات اخیر در کرانه باختری گزارش داد، چند روز آینده زمان آزمایش اراده تشکیلات خودگردان است و اگر که تشکیلات خودگردان فلسطین در مهار ناآرامی‌ها در کرانه باختری وارد عمل نشود، اسرائیل وارد عمل خواهد شد و فعالیت خود را افزایش خواهد داد.

در این گزارش آمده است: با توجه به ضعف تشکیلات خودگردان فلسطین با وجود تنش‌های میدانی، اسرائیل به تازگی تلاش کرد تا از طریق کشورهایی به رهبری آمریکا فشار بین‌المللی را اعمال کند تا محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان را برای به دست گرفتن کنترل جنین و نابلس تحت فشار قرار دهد.

این رسانه صهیونیستی از قول مقام‌های این رژیم گزارش می‌دهد: در صورتی که تغییر و فشاری از سوی تشکیلات خودگردان وجود نداشته باشد، انتظار می رود اسرائیل وارد یک عملیات گسترده شود تا وقایع نابلس و جنین به شهرهای دیگر تسری پیدا نکند.

بر اساس این گزارش، تقویت نیروهای امنیتی در خط تماس آغاز شده است و تا اعیاد یهودیان به ویژه در تجمعات و شهرک‌های کرانه باختری این تقویت نیروها ادامه خواهد داشت.

این کانال به نقل از مقام‌های نظامی اشاره کرد که ده‌ها مرد مسلح به تازگی اقدام به تیراندازی کرده‌اند، اما تاکنون دستگیر نشده‌اند.

رژیم صهیونیستی هم اکنون به شدت نسبت به متشنج شدن اوضاع در کرانه باختری در ترس و وحشت بسر می‌برد و برای به کنترل درآوردن اوضاع در منطقه تمام تلاش خود را می‌کند.

در همین خصوص بنی گانتس وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه اظهار داشت که این رژیم به حملات خود علیه کرانه باختری شدت خواهد بخشید و شمار نیروهایش را در این منطقه افزایش خواهد داد.

به نوشته رسانه‌های گروهی فلسطینی، شهرک صهیونیست نشین "کرمی تسور" چندی پیش از سوی چند فلسطینی هدف تیراندازی قرار گرفت و همچنین پست ایست بازرسی "عطاره" واقع در شمال رام الله با بمب‌های دست ساز هدف حمله قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.