به گزارش ایرنا، دکتر حیدر صفرپور روز جمعه در دیدار با حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان افزود: بهره برداری کامل از دو پروژه بزرگ و ملی ورزش استان فارس سالن ۶ هزار نفره سردار شهید سلیمانی و ورزشگاه پارس که در دولت قبل به طور ناتمام مورد افتتاح قرار گرفت اما با کوهی از مشکلات هنوز نتوانسته خدماتی به ورزش استان ارایه دهد یک مطالبه مردمی است.

او گفت: استاندار فارس با جدیت پیگیر برطرف کردن نواقص و کمبودهای این ۲ پروژه است اما عمل نکردن شرکت توسعه و نگهداری اماکن وزارت ورزش به تعهدات خود و کوتاهی در واگذاری اعتبارات لازم موجب شده تا کارها به کندی حرکت کند.

بازدید وززیر از ورزشگاه پارس سال ۱۴۰۰

یکی از آرزوهای علاقه مندان به ورزش فارس

مدیر کل ورزش و جوانان فارس ادامه داد: بدون تردید طی سالهای اخیر یکی از آرزوهای اهالی ورزش استان فارس این بوده که دو مکان استاندارد جهت برگزاری رویدادهای بین المللی در رشته ورزش های توپی و همچنین فوتبال در اختیار جامعه ورزش قرار داشته باشد اما متاسفانه پروژه هایی که با هزینه‌های کلانی ساخته شده و مورد افتتاح زودهنگام قرار گرفتند و در چرخه بهره برداری قرار ندارند.

این مقام مسئول تاکید کرد: چندی پیش استاندار فارس و تنی چند از نمایندگان مردم در مجلس از این ۲ پروژه بازدید کردند و با توجه به عدم پیشرفت جهت تکمیل این اماکن، استاندار دستور استفاده از ظرفیت داخلی استان در جهت تحقق وعده های وزیر ورزش و جوانان،داد.

در دولت سیزدهم ۸۱ پروژه ورشی به طور کامل افتتاح شده است

صفر پور خطاب به وزیر ورزش و جوانان بیان کرد : طی یک سال حضور دولت سیزدهم توانستیم ۸۱ پروژه ورزشی با متراژی بیش از ۱۳۶ هزار متر مربع را به بهره‌برداری برسانیم که این امر نشان از عزم جدی خدمتگذاران ورزش فارس در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزش استان را دارد.

وی تاکید کرد: طی یک سال گذشته و در دولت سیزدهم ورزش استان فارس با حرکت سریع و رو به رشد خود به سمت کسب قله‌های افتخار حرکت کرده و ورزشکاران استان فارس در میادین بین المللی و جهانی و آسیایی با به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران باعث سرافرازی نام ایران و شادی مردم شدند.

صفر پور گفت : مطالبه مردم فارس این است که نواقص این مجموعه برزگ ورزشی شیراز در کمترین زمان تکمیل شود تا بتوانیم در هفته تربیت بدنی که مهرماه سال جاری بر گزار می شود، تقدیم علاقه مندان به ورزش در فارس کنیم.

رفع مشکلات ورزشگاه پارس و سالن ۶ هزار نفری شیراز ، یک مطالبه مردمی
افتتاح سالن ۶ هزاز نفره به طور ناقص تیر ماه ۱۴۰۰

وزیر ورزش : بهره برداری از دو پروژه بزرگ فارس حق قانونی جامعه ورزش است

وزیر ورزش و جوانان در این دیدار گفت: بهره برداری از دو پروژه ملی استان فارس که هزینه های زیادی در آنها صورت گرفته حق قانونی و اخلاقی جامعه ورزش فارس است و از شرکت توسعه می خواهم که با جدیت در جهت رفع مشکلات این دو پروژه اقدامات لازم را انجام دهند و گزارشات لازم را ارائه نمایند.

وعده دو سال پیش وزیر در شیراز

سید حمید سجادی ادامه داد: ظرفیت ورزش فارس به گونه ای است که باید یک دهکده المپیک در این استان ساخته شود و با تحقق این امر می توانیم توریست ورزشی را نیز به خوبی در این استان توسعه دهیم.

وزیر ورزش در ادامه سخنانس ضمن تقدیر از حمایت های دکتر ایمانیه استاندار فارس و پیگیری هایی که در جهت رفع مشکلات دو پروژه ملی ورزش استان فارس انجام شده گفت: باید به صورت شبانه روزی در خدمت مردم باشیم، خوشحالیم که در استان‌ فارس شاهد افتتاح پروژه های خوبی در هفته دولت بودیم و از دست اندرکاران اداره کل ورزش و جوانان فارس تشکر می‌کنم که با تلاش شبانه روزی برای افتتاح این پروژه‌ها زحمت کشیدند.

باید حداقل ها تهیه شود که مردم موقع استفاده مشکل نداشته باشند

سجادی با اشاره به این موضوع که باید نکات جزیی پروژه‌ها نیز مورد توجه قرار گیرد اظهار داشت: باید ریزترین نکات برای بهره‌برداری از ورزشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی مورد بررسی قرار بگیرد و باید حداقل‌ها تهیه شود که مردم موقع استفاده مشکلی نداشته باشند.

رفع مشکلات ورزشگاه پارس و سالن ۶ هزار نفری شیراز ، یک مطالبه مردمی
دیدار وزیر ورزش با مسئولان استان فارس

شرکت توسعه وزارت ورزش، تعهداتش عملی کند

همچنین در این دیدار رحیم زارع نماینده مردم شهرستان‌های آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل پروژه‌های ورزشی باعث ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان خواهد شد از این رو نمایندگان مجلس با جدیت پیگیر و خواهان بهره‌برداری از دو پروژه بزرگ ورزش استان فارس هستند وانتظار داریم وزیر ورزش و جوانان از شرکت توسعه بخواهند تعهداتی که باید در این راستا عمل کند انجام دهد.

وی گفت: ظرفیت و پتانسیل ورزش فارس به گونه‌ای است که بهره برداری از این پروژه ها باید سالهای پیش انجام می شد اما متاسفانه به علت بدقولی هایی که در این راستا طی سال‌های گذشته صورت گرفته باعث شد ورزش فارس از داشتن دو مکان استاندارد بین المللی محروم باشد.

افتتاح با عجله

به گزارش ایرنا، بر اساس برخی اظهار نظرهای کارشناسی ورزشگاه ۵۰هزار نفری پارس اردیبهست ۹۶ و سالن ۶ هزار نفره سردار سیلمانی هم تیر ماه ۱۴۰۰ به صورت نیمه تمام و با عجله افتتاح شده است.

ورزشگاه پارس شیراز نیز مشکلات زیادی دارد که بارها به آن اشاره شده و سازمان لیگ فوتبال هم بیش از ۷۰ مورد ایراد روی این ورزشگاه گذاشته است و سالن ۶ هزار نفره هم علاوه بر مشکلات فنی، آب و برق و گاز هم ندارد.

تاریخچه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی

شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی یک سازمان زیر مجموعه وزارت ورزش و جوانان ایران است،این سازمان در تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۷۳ با پیشنهاد سازمان تربیت بدنی ایران و تصویب هیات وزیران برای ساخت، تجهیز و نگهداری تأسیسات ساختمان‌های ورزشی ایران تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.