به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام محمود مشایخ در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته نوشهر افزود؛ مذهب شیعه ریشه در اعتقادات و باورهای دینی اهل بیت (ع ) دارد و به خاطر همین مساله است که ملت های مسلمان را در برابر استکبار ستیزی دشمنان مقاوم تر کرده است.
وی اظهارداشت : امروز پرچم جمهوری اسلامی عدالت و معنویت است هرچند به اوج نرسیده است بلکه رویکرد جمهوری اسلامی در همین راستاست.

امام جمعه نوشهر خاطرنشان کرد : دشمنی با اهل بیت(ع) در شرایط کنونی در حقیقت دشمنی با پرچم عدالت است.

مشایخ تصریح کرد: مصداق بارز پرچم عدالت را باید در اربعین حسینی درک کرد چرا که میلیون ها ملت مسلمان در کشور عراق زیر پرچم عدالت آنجا گردهم آمده اند و عزاداری می کنند و با یک پرچم ، یک شعار و اقتدار امام حسین و اهل بیت را به نمایش می گذارند.

امام جمعه نوشهر افزود : امروز با همه مشکلات ، گرانی ها و سختی ها باید بدانیم خون بر شمشیر پیروز است و به فضل خدای بزرگ ایران اسلامی روز به روز قوی تر از گذشته می شود.

مشایخ با اشاره به قرار گرفتن در آستانه هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس تاکید کرد : باید فرهنگ دفاع مقدس رنگ و بوی واقعی به خود بگیرد.

وی یادآور شد : آن دسته از یادگاران بی نام و نشان باید شناسایی شوند و خاطرات دوران جنگ را برای نسل کنونی به ویژه دانش آموزان باز گو کنند تا آنان پی ببرند مهمترین اهداف این دفاع چه بوده است.

امام جمعه نوشهر همچنین آماده سازی فضاهای آموزشی در شهرستان را خواستار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.