به گزارش خبرنگار ایرنا، نوراله مرادی روز جمعه در بازدید از پایانه مرزی مهران گفت: زائران باید در رعایت بهداشت محیط زیست انسانی و پرهیز از پراکنش پسماندهای خود در محیط اهتمام و توجه داشته باشند.

وی افزود: هرچند قبل از شروع راهپیمایی اربعین، برای موضوع حفظ محیط زیست و جمع آوری پسماندها با ستاد اربعین و دستگاه های مرتبط بسیار توجه شده و قبل از آغاز ماه محرم، تدابیر و رایزنی هال لازم انجام گرفته، اما همکاری زائران در حفظ بهداشت محیط و اجتناب از ریختن پسماندها ضروری است.

مرادی ادامه داد: کارکنان حفاظت محیط زیست استان در کنار دیگر دستگاه های اجرایی و گروه‌های مردمی علاوه بر ارائه خدمات از قبیل توزیع اقلام غذایی، آب معدنی، استقرار مخازن آب، در زمینه فعالیت‌های زیست محیط چون نظارت بر جمع آوری و مدیریت پسماند و نیز آموزش‌های ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست فعالیت می کند.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی و رییس ستاد اربعین سازمان حفاظت محیط زیست کشور ادامه داد: همانگونه که اربعین، رمز ماندگاری نهضت انسان ساز حسینی است، نیروهای سازمان حفاظت محیط زیست و فعالان حوزه محیط زیست باید با برنامه‌ریزی منسجم و آموزش های فرهنگی خود به زائران، از این ظرفیت عظیم انسانی برای انجام رسالت اجتماعی خود که حراست از محیط زیست انسانی و جانوری است، استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.