به گزارش خبرنگار ایرنا؛ ماموستا ملاقادر قادری در خطبه های نماز جمعه این هفته پاوه ، افزود: پدیده سگ گردانی به عنوان یک عمل بداخلاقی و بدعتی ناپسند از اروپا وارد کشور و منطقه ما شده و بر خانواده ها تاثیر گذاشته است اما سگ گردانی جز دین ، عرف و فرهنگ این مردم نیست.

وی ضمن قدردانی از مجموعه دادگستری و نیروی انتظامی برای مقابله با سگ گردانی در پاوه تاکید کرد: مبارزه با این پدیده باید ادامه داشته باشد و ابتدا با ارشاد و راهنمایی انجام و در صورت ادامه آن قانونی با هنجارشکنان برخورد شود.

امام جمعه پاوه ادامه داد: مردان و زنان مسلمان باید غیرت ، عفت و پاکدامنی خود را حفظ و از آلوده شده به لذتهای زودگذر دنیوی خودداری کنند.

ماموستا قادری با اشاره به حادثه چند روز گذشته در شهرستان مریوان استان کردستان و فوت یک زن در این شهرستان گفت: مجموعه دادگستری کل استان کردستان و شهرستان مریوان باید با سرعت و دقت و ظرافت خاصی این پرونده را بررسی و موضوع را به اطلاع عموم مردم برسانند وضرورت دارد فضای مجازی نیز از بزرگنمایی و دامن زدن به آن خودداری کنند.

خطیب جمعه پاوه تصریح کرد: دشمنان از سه اجتماع جمعه ، عید و حج مسلمانان واهمه دارند و در این مسیر مشکلاتی را درست کرده اند و امروز شاهدیم در بسیاری از نقاط استقبال از نماز جمعه کمرنگ شده است.

ماموستا قادری اضافه کرد: یکی از دشمنان اصلی مسلمانان انگلیسی ها هستند چرا که منافع خود را بر همه چیز ترجیح می دهند و بر علیه مسلمانان سیاست های مختلفی را بکار می گیرند.

وی گفت: نماز جمعه در مذهب امام شافعی فرض عین است و تعطیلی و ترک آن مگر در شرایطی خاص ، به هیچ عنوان جایز نیست و رسول گرامی اسلام (ص) در حدیثی می فرماید: هر کس که مومن است و به خدا و آخرت ایمان دارد باید نماز جمعه را بخواند و ترک نکند.

ماموستا قادری با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام (ص) در حدیثی دیگر می فرمایند: نماز جمعه حج فقرا و عید مومنان است افزود: در حقیقت جایگاه نماز جمعه برای پیامبر (ص) و خلفای شایسته او مهم و ارزشمند بوده و خود آنها امام جمعه بوده اند.

امام جمعه پاوه اظهار داشت: خداوند متعال در سوره جمعه به مسلمانان امر کرده ، هر زمان که اذان نمازجمعه سر داده شد باید کار و امور تعطیل شود چرا که خیر و برکت در این مسیر است.

ماموستا ملاقادر قادری تصریح کرد: جایگاه خطیب جمعه در روشنگری بسیار مهم است و بر اساس کتاب تفسیر المنیر ، خطیبان جمعه باید فصیح ، بلیغ ، قاطع ، شجاع ، آگاه به اوضاع مسلمانان ، دلسوز مردم و مجهز به دانش و علم روز باشند.

وی بیان داشت: روحانیون و ائمه جمعه باید علاوه بر مسائل دینی در سایر حوزه ها نیز مطالعه و بینش داشته باشند تا به خوبی مردم را آگاه کنند در غیر اینصورت دیگران با نقشه های شوم خود این کار را انجام می دهند.

شهرستان مرزی پاوه با ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی استان کرمانشاه واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.