به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین با اشاره به روز سینما افزود: سینما در عرصه آموزش یک رسالت جدی و مهم دارد.

وی اظهار داشت: باید احساسات افراد با دیدن فیلم سینمایی و برنامه های تلویزیونی به سمت عدالت، علم، اعتلای فرهنگ دینی، توسعه دانش و بیداری فکر و اندیش سوق داده شود.

آیت الله عابدینی گفت: باید برنامه های سینما و تلویزیون برای مردم آورده داشته باشد و منجر به تعالی آنها و تربیت نسل ها شود.

وی همچنین بر تلاش برای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: مسوولان در این خصوص به خوبی پای کار هستند اما دشمن در این عرصه تهاجمی ورود پیدا کرده و باید مراقبت برنامه های آنان در این حوزه باشیم.

امام جمعه قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به سالروز حمله به برج های دوقلوی نیویورک،گفت" این یک نقشه و مکر از سوی سردمداران صهیونیستی استکباری بود تا بهانه ای برای حمله به کشورهای اسلامی بدست بیاورند و مقصد اصلی آنها نیز کشورهایی همچون ایران، افغانستان و عراق بود.

وی با بیان اینکه خداوند در قران وعده داده که مکر کافران به خودشان بازمی گردد،افزود: آمریکا از این حرکت هیچ سود و عایدی نداشت و امروز شاهد افول قدرت و سیطره این کشور در دنیا هستیم.

امام جمعه قزوین با ذکر اینکه در برابر افول آمریکا امروز شاهد قدرت روزافزون مقاومت اسلامی هستیم،اظهار داشت: با این روند امیدواریم به زودی شاهد اخراج کامل نیروهای آمریکایی از منطقه باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه با اشاره به مرگ ملکه انگلیس،گفت: او و همپیمانانش عامل مرگ هزاران انسان بی گناه در دنیا بودند و افراد زیادی به ویژه مسلمانان به دلیل سیاست ها و برنامه ها و جنگ افروزی های اینان جانشان را از دست دادند.

وی با اشاره به انتخاب پسر ملکه انگلیس به عنوان پادشاه جدید این کشور و با بیان اینکه انگلیسی ها در این رابطه هیچ حق رایی نداشتند و باید این حکم را بپذیرند،گفت: ما در برخی سالها بیشتر از یک انتخابات در کشورمان برگزار شده آن وقت این ها برای ما ادعای دموکراسی دارند.

آیت الله عابدینی در بخش دیگری از صحبت های خود نماز جمعه را قرارگاه همبستگی در جامعه یاد کرد و از آن به عنوان محلی برای وحدت و همدلی یاد کرد و گفت: امیدواریم استفاده از این ظرفیت های بزرگ بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تاکید دارند که پیروان اهل بیت(ع) باید پرچمدار همبستگی و هم افزایی باشند و در هیچ شرایطی دنبال نفاق و اختلاف نباشند بنابراین باید همیشه افراد درون جامعه مان را به وحدت،برادری ، عدالت و هم افزایی دعوت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.