به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری ملیس ایلام، سردار دلاور القاصی مهر روز جمعه بیان داشت: با توجه به نزدیک شدن به روز اربعین حسینی و افزایش چند برابری تعداد سفرها، پلیس استان ضمن داشتن برنامه های مرحله اول خود یعنی تامین امنیت مطلوب مسیر تردد زوار ، وارد مرحله دوم یعنی اجرای طرح کنترل لایه به لایه جمعیت می شود.
وی افزود : نظر به تجربیات سنوات قبل که همزمان با نزدیک شدن به روز اربعین حجم تردد افزایش چند برابری یافته و در خروجی مرز جهت انجام اقدامات خروج زوار نیازمند صرف زمان است که این امر با وجود گرمای شدید هوا و ازدحام بیش از حد جمعیت می تواند مشکلات زیادی را برای زوار ایجاد کند.
فرمانده انتظامی ایلام تاکید کرد: جهت حفظ امنیت و بخصوص سلامت هموطنان، پلیس با راه اندازی ایستگاه های بازرسی موقت در محورهای مواصلاتی منتهی به مرز مدیریت لایه به لایه و پیشگیری از ازدحام جمعیت در مهران را با فعالیت شبانه روزی در دستور کار دارد.
سردار القاصی مهر گفت: جهت رفاه حال زوار عزیز با همت مسئولان استانی تعدادی از مساجد و مدارس با داشتن امکانات اولیه رفاهی برای توقف و استراحت زوار تدارک دیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: زائران در راستای حفظ سلامت خود و همکاری با مجموعه انتظامی در اجرای این طرح، در مکان های تعیین شده استراحت داشته باشند و پلیس نیز با بسیج تمامی امکانات و نفرات خود در نقطه به نقطه مسیر تردد در کنار زوار بوده و در کمترین زمان ممکن زائران را روانه مرز خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.