به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر معصومه رضایی منش روز پنجشنبه در کارگروه فرهنگی و اجتماعی خمین، افزود: ۲۱ هزار سالمند در خمین شناسایی شده که از این تعداد ۸۸ درصد طبقه‌بندی شده‌اند.

وی ادامه داد: ۵۷ درصد از سالمندان این شهرستان دارای بیماری‌های کم خطر هستند و نیازمند خدمات حمایتی و اجتماعی هستند.

معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت خمین اظهار داشت: به منظور حمایت از سالمندان دارای بیماری پر خطر که توانایی مالی ندارند، در دانشکده علوم پزشکی این شهرستان کمیته هایی تشکیل و دسترسی آسان به داروهای کمیاب، معاینه رایگان توسط پزشکان متخصص و تعرفه پس از ترخیص مصوب شده است.

رضایی منشی بیان کرد: کارگاه‌های آموزشی برای نیروهای مرکز بهداشت خمین با هدف آشنایی با پدیده سالمندی و آموزش خانواده‌های دارای سالمند برگزار شد.

وی گفت: سالمندان دارای گروه ناهمگن سنی هستند و هرگروه سنی نیازهای خاصی دارد که تامین این نیازها با تشکیل شورای سالمندان و ارائه برنامه‌های هدفمند و عملیاتی از سوی دستگاه‌های متولی محقق می‌شود.

فرماندار خمین نیز در این کارگروه گفت: تکریم سالمندان با افزایش تمکن مالی کاهش پیدا کرده است.

حمید کمانکش تاکید کرد: سالمندان نیازمند دریافت خدمات نیستند و این افراد بعنوان بزرگان خانواده به احترام و بزرگداشت از سوی فرزندان نیاز دارند.

فرماندار خمین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیگیری پیشگیری از جرایم در این شهرستان، تصریح کرد: اقدامات فرهنگی، انتظامی و قضایی برای پیشگیری ضروری است.

کمانکش ادامه داد: دستگاه‌های فرهنگی متولی برنامه‌های خود را در راستای پیشگیری از جرایم برای نوجوانان و جوانان ارایه دهند.

وی، آموزش خانواده‌ها برای شناخت فضای مجازی و استفاده درست نوجوانان و جوانان از این فضا و بسترسازی برای افزایش حضور این قشر در مساجد و پایگاه‌های بسیج را از راهکارهای کاهش جرایم در خمین عنوان کرد.

خمین با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت در نوار جنوبی استان مرکزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.