اهواز – ایرنا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اربعین محور وحدت و نقطه اتصال ملت‌های مسلمان و جهان است.

به گزارش ایرنا ، محمدمهدی اسماعیلی که به خوزستان سفر کرده است شامگاه پنجشنبه در حاشیه حضور در یکی از بزرگترین موکب‌های فرهنگ و هنر که در مرز چذابه برپا شده، افزود: خدمت به زایران اربعین حسینی افتخاری بزرگ برای همه ماست.

وی گفت:وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه‌های متنوع فرهنگی برای زایران اربعین حسینی تدارک دیده است.

گفتنی است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به پایانه مرزی چذابه، از برنامه‌های فرهنگی موکب‌های فرهنگ و هنر، ویژه اربعین حسینی در این پایانه دیدن کرد.

وی همچنین ضمن بررسی امکانات فرهنگی و زیرساختی در این پایانه مرزی، ضمن بازدید از موکب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با برخی از زایران اربعین حسینی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به بررسی نحوه خدمات رسانی به زایرین اربعین حسینی پرداخت و پای صحبت‌های آنها که از مرز چذابه قصد سفر به کربلا را داشتند نشست.

سفر به پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه، در راستای تشکیل ستاد ویژه تشکیل موکب‌های فرهنگ و هنر در ایران و عراق و با هدف خدمت رسانی فرهنگی به زایران داخلی و خارجی این رویداد بزرگ صورت گرفته است.

گفتنی است ایام اربعین امسال بیش از ۴۵۰ موکب فرهنگی و هنری در نقاط مختلف ایران و عراق از سوی این وزارتخانه و سازمان ها و مجموعه‌های وابسته برپا شده است که اقدام به ترویج فرهنگ حسینی به زایران اربعین خواهند کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سفرهای استانی خود، عصر روز پنجشنبه از طریق فرودگاه آبادان، به خوزستان سفر کرده است. وی در این سفر ۲ روزه علاوه بر بررسی وضعیت خدمت‌رسانی به زایران اربعین حسینی در مرز شلمچه و چذابه، از موکب‌های فرهنگ و هنر این وزارتخانه در این پایانه‌های مرزی، نشست‌هایی را با مسوولان استانی و فرهنگی خوزستان برگزار خواهد کرد.

بازدید از موکب‌ها و بررسی وضعیت خدمت رسانی به زایران اربعین حسینی در پایانه شلمچه، بررسی وضعیت فرهنگسرای نیمه تمام آبادان، و دیدار با خانواده هنرمند فقید احمد یلالی از پیشکسوتان جنگ تحمیلی و یکی از مدیران فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آبادان از دیگر برنامه نخستین روز سفر استانی وزیر فرهنگ به استان خوزستان بود.

دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان، دیدار با امام جمعه رامهرمز، بازدید از فرهنگسرای شهرستان هفتکل، افتتاح پروژه خانه مسجدسلیمان و حضور در مرقد دانیال نبی(ع) در شهرستان شوش از برنامه های روز دوم سفر استانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

پایانه‌ مرزی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر، و چذابه در شهرستان دشت آزادگان در غرب خوزستان، ۲ گذرگاه مهم تردد زایران اربعین حسینی هستند.

 • استاندار هرمزگان: معافیت صنایع مستقر در بشاگرد ۱۰ ساله شد

  استاندار هرمزگان: معافیت صنایع مستقر در بشاگرد ۱۰ ساله شد

  بندرعباس – ایرنا – استاندار هرمزگان گفت: براساس مصوبه ویژه دولت مدت…

 • بیش از ۳۰ هزار زائر امروز از مرز خسروی عبور کردند 

  بیش از ۳۰ هزار زائر امروز از مرز خسروی عبور کردند

  قصرشیرین- ایرنا- سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: مرز خسروی از ساعت…

 • ۴۷ داروی جدید بیماران خاص تحت پوشش بیمه قرار گرفت

  ۴۷ داروی جدید بیماران خاص تحت پوشش بیمه قرار گرفت

  اصفهان- ایرنا- مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: تعداد اقلام…

 • توسعه نیروگاه های خورشیدی و گازی، اولویت دولت است

  توسعه نیروگاه های خورشیدی و گازی، اولویت دولت است

  همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان، توسعه انرژی‌های…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.