بهروز محبی نجم آبادی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه این نخستین بار است که برای یک شهرستان غیرمرکز استان مجوز تلوبیون صادر می شود، اظهار داشت: اساسنامه این طرح نوشته و بسیاری از پروتکل های مقدماتی فعالیت تلوبیون در سبزوار تدوین شده است که با رفع برخی موانع حقوقی، فعالیت آن آغاز می شود.

وی تصریح کرد: تلوبیون در واقع تلویزیونی اینترنتی است که می تواند ظرفیت های ارزشمند سبزوار را معرفی و توانمندیهای منطقه را به نمایش بگذارد و برنامه های شبکه سربداران نیز از طریق همین درگاه اینترنتی قابلیت پخش خواهد یافت.

نماینده شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی گفت: از طریق تلوبیون توانمندیهای شهرستان های غربی خراسان رضوی معرفی و در این راستا توانایی هنری هنرمندان منطقه و فعالان ورزش های بومی و محلی نیز ارائه خواهد شد.

محبی اظهار داشت: همچنین فیلم های کوتاه و مستندهایی از دیار سربداران در تلوبیون به نمایش گذاشته می شود.

وی ادامه داد: فعالیت تلوبیون در سبزوار با همکاری نهادهای دانشگاه حکیم سبزواری، دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری سبزوار صورت می گیرد.

نماینده سبزوار در مجلس همچنین در خصوص فعالیت دوباره رادیو محلی سبزوار گفت: با توجه به پیشینه این شهرستان سبزوار در این عرصه و امکانات موجود، این موضوع نیز در دیدار نمایندگان سبزوار با مدیرعامل صداوسیما مطرح شده است.

شهرستان ۲۸۵ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.