«وحید فارسی‌جوکار» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در این مدت موانع و مشکلات چهار واحد صنعتی غیرفعال نیز پیگیری و رفع و این واحدها به چرخه تولید بازگشتند.

وی افزود: طی یکسال گذشته ۲ طرح بزرگ صنعتی با اشتغال‌زایی ۲۹۰ نفر و حجم سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در این شهرستان اجرا و راه‌اندازی شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر شرکت فروسیلیس آسا آذین با حجم سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد تومان را یکی از این ‌طرح‌ها عنوان و بیان کرد: این واحد بزرگ صنعتی در زمینه تولید فروسیلیسیم با ظرفیت سالانه ۱۸ هزار تُن و اشتغالزایی ۱۶۰ نفر مشغول فعالیت است.

فارسی‌جوکار ادامه داد: شرکت لوتوس‌آدلی نیز دیگر طرح بزرگ صنعتی در مدت یاد شده با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۳۰ نفر در زمینه تولید فروسیلیسیم و فروسیلیکومنگنز فعالیت خود را آغاز کرد.

به گفته وی با راه‌اندازی این طرح‌ها نیاز کشور به فروسیلسیم و فرومنگنز تامین و مازاد تولیدات آن نیز صادر می‌شود که موجب صرفه‌جویی ارزی شده و بخشی از ارز مورد نیاز کشور تامین خواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر راه‌اندازی این طرح‌ها را موجب افزایش ارزش افزوده مواد معدنی و کاهش خام فروشی دانست و افزود: ملایر امروز گام‌های بلندی را در عرصه صنعت فرآوری سیلیس برداشته است.

فارسی‌جوکار تصریح کرد: آغاز عملیات اجرایی سه طرح بزرگ شرکت فروآلیاژ کاوه با حجم سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۶۰ نفر، طرح تولید کاغذ و مقوای لاینر قهوه‌ای شرکت خشکبار طلایی با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۵۰ نفر و طرح توسعه شرکت کیان‌کُرد با حجم سرمایه‌گذاری ۶۵۰ میلیارد تومان و ایجاد ۳۳۵ نفر اشتغال از دیگر اقدامات حوزه صنعت و معدن ملایر در دولت مردمی سیزدهم است.

وی اظهار داشت: در یکسال دولت سیزدهم، ۱۲۴ فقره جواز تاسیس با سرمایه‌گذاری معادل سه هزار و ۳۹۶ میلیارد تومان و پیش‌بینی اشتغال ۲ هزار و ۳۹۲ نفر صادر شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر همچنین به صدور ۱۰ فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری معادل ۲۸۵ میلیارد تومان و اشتغال ۲۴۳ نفر طی یکسال گذشته در این شهرستان اشاره کرد و افزود: در این مدت ۲۴۱ میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل طرح‌های صنعتی و تامین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی توسط بانک‌های عامل پرداخت شد.

فارسی‌جوکار یادآور شد: در حال حاضر ۱۰ طرح بزرگ صنعتی با سرمایه‌گذاری معادل سه هزار و ۸۵ میلیارد تومان در شهرستان ملایر در دست اجرا است که با راه‌اندازی آنها برای یک‌هزار و ۷۷۴ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: در آینده‌ای نزدیک و با تلاش‌های شبانه‌روزی مسئولان این شهرستان، نمایندگان مردم ملایر در مجلس و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، شاهد افزایش روزافزون حجم سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی و ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.