به گزارش خبرنگارایرنا ، سید محمد حسینی روز پنجشنبه درحاشیه مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت حضرت آیت الله طالقانی در شهرستان طالقان درجمع خبرنگاران افزود: آیت الله طالقانی انسان مبارز و تاثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی و در کنار امام (ره ) بود و نقش بسیار مهمی را در عرصه های مختلف برای پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کرد.

وی بیان داشت : این عالم وارسته در هدایت مردم، روشنگری و در جذب طبقه دانشگاهی ، اساتید بسیار موثر بود ضمن آنکه انسانی با صداقت و معنویت بود که ویژگی های یک انسان وارسته را داشت و ارادت ایشان در تواضع به حضرت امام (ره) مشهود است.

حسینی یادآورشد: اکنون بعد از ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی از این شخصیت وارسته به نیکی یاد می شود و نام آیت الله طالقانی برای همیشه ماندگار است؛ این شخصیت برای مردم طالقان مانند شخصیت های دیگر از جمله جلال آل احمد افتخار است .

معاون پارلمانی رییس جمهور پس از استقبال از سوی امام جمعه شهرستان طالقان و نماینده مردم طالقان ،نظرآباد ، ساوجبلاغ و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت چهل و سومین سالگرد رحلت ابوذر زمان حضرت آیت الله طالقانی در فرهنگسرای جلال آل احمد درشهرستان طالقان حضور یافت.

مرحوم آیت الله طالقانی پس از سالها مجاهدت در ۱۹ شهریور ماه سال ۱۳۵۸ به ملکوت اعلی پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.