به گزارش ایرنا، «کمیل خواستان» روز پنجشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان درگزین با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی مانعی جدی بر افزایش آسیب های اجتماعی است اظهار داشت: امروزه پیشرفت جوامع در نتیجه توجه به مقوله مطالعه و انس با کتاب است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه یکی از شاخصه های فرهنگی هر شهرستان داشتن کتابخانه عمومی است که در این خصوص اقدامات لازم برای احداث کتابخانه عمومی شماره ۲ و استاندارد شهر قروه انجام شده است.

فرماندار درگزین، کتابخوانی را اصل و اساس فعالیت های فرهنگی دانست و تصریح کرد: آموزش و پرورش شهرستان باید تمام توان خود را به کار بگیرد تا دانش آموزان در هر شرایطی با کتاب مانوس باشند.

خواستان اظهار داشت: جلسات انجمن کتابخانه های عمومی به مراتب از بسیاری جلسات دیگر در حوزه های مختلف با اهمیت تر است و باید به این امر توجه ویژه شود.

وی خاطرنشان کرد: برای افزایش آمار کتاب و کتابخوانی و بالا بردن سرانه مطالعه شهرستان باید از تمامی ظرفیت های شهرستان، فضای مجازی، مسوولین و نخبگان بهره برد.

فرماندار درگزین افزود: باید با تمام توان برای تحقق چشم اندازی که مقام معظم رهبری در بحث فرهنگ عمومی و کتابخوانی ترسیم کردند تلاش کرد.

خواستان اظهار داشت: مدیران کتابخانه ها با خلاقیت و تعامل مناسب سرانه مطالعه در شهرستان را افزایش دهند.

وی تصریح کرد: فرهنگیان و تأثیرگذاران در امر کتاب و کتابخوانی باید در خصوص محقق شدن افق چشم انداز شهرستان در توسعه فرهنگ مطالعه تلاش بیشتری داشته باشند.

فرماندار درگزین خاطرنشان کرد: درگزین از دیرباز مهد عالمان و عارفانی چون ملا حسینقلی شوندی و آیت الله حائری بوده که در کشور زبانزد خاص و عام است و این نشانگر آن است که موضوع فرهنگ، علم و کتاب برای اهالی این شهرستان همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.

در پایان این نشست از خانم زهرا عین آبادی عضو فعال کتابخانه آیت الله حائری و برنده کشوری مسابقه جشنواره کتابخوانی رضوی توسط فرماندار و مدیر کل کتابخانه های استان همدان تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.