به گزارش خبرنگار ایرنا، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اظهار داشت: تامین نیازهای ایثارگران بر اساس قانون به دستگاه‌ها سپرده شده است و بنیاد شهید و امور ایثارگران تنها وظیفه مطالبه‌گری در این زمینه را بر عهده دارند اما متاسفانه برخی از دستگاه ها از این موضوع سرباز زده و وظایف خود را به خوبی انجام نمی دهند.

وی، حوزه فرهنگ ایثار و شهادت را یک موضوع عمومی در کشور عنوان کرد و افزود: این مهم تنها مختص بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست چرا که ایثارگران و شهدا برای حفظ انقلاب و سرزمین خود جان فشانی ها کردند و برای کشور امنیت و اقتدار به ارمغان آوردند.

قاضی زاده تصریح کرد: باید با برقراری ارتباط متقابل با مسوولان و همچنین ایثارگران از ظرفیت‌ها و راهکارهای موجود در جهت حفظ و تقویت روحیه ایثارگری در جامعه بهره گرفت

معاون رییس جمهور گفت: ایثارگران حق بزرگی بر گردن جامعه دارند و خدمات بنیاد قابل قیاس با رشادت‌های آنها نیست اما در این راستا تلاشمان را می‌کنیم که در حد امکان به گروه هدف خدمت کنیم.

خانواده شهدا مایه عزت و اقتدار نظام

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد نیز در این دیدار گفت: خانواده معظم شهدا مایه عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

حجت الاسلام رضا نوری افزود: خانواده‌های شهدا و ایثارگران بزرگترین یادگاران دفاع مقدس هستند و تجلیل و تکریم، رشادت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان دفاع مقدس را برای مسوولان یادآوری می‌کند از این رو پاسداشت مجاهدت خانواده شهدا یک ضرورت است.

وی تصریح کرد: مسوولان برای رفع مشکلات جامعه ایثارگری تلاش کنند و این مهم وظیفه تمامی دستگاه ها است.

عطر افشانی گلزار شهدا، برگزاری شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دیدار با ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا، حضور در یادواره شهدای روستای خرق شهرستان فاروج از مهمترین برنامه‌های سفر ۲ روزه معاون رییس ‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به خراسان شمالی است.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، همچنین بیش از ۳۵ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس در عملیات ها حضور داشته اند.

تعداد کل ایثارگران این استان ۱۰ هزار ۲۷۷ نفر، تعداد کل آزادگان ۳۹۷ نفر و جانبازان هفت هزار و ۲۳۲ نفر است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و در شمال شرق کشور واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.