به گزارش خبرنگار ایرنا، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در حاشیه دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی به خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس اختصاص این سهمیه ۱۰ درصد اعتبارات اشتغال با مدیریت استانداران پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه در مجموع سهمیه استخدام دولتی فرزندان ایثارگران ۱۷ هزار نفر در نظر گرفته شده است افزود: با توجه به آزمون هایی که تاکنون برگزار شده است حدود هشت هزار نفر تایید شده اند که منتظر بودجه لازم در این زمینه هستیم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تصریح کرد: مابقی فرزندان ایثارگران را نیز از طریق شرکت های خصوصی و فنی حرفه ای همچنین ظرفیت های استانی به کارگیری شوند.

وی در ادامه به طرح ملی جهش مسکن و ساخت چهار میلیون مسکن در بازه زمانی چهار ساله اشاره کرد گفت: دولت تعهدی برای خود فرض کرده تا وضعیت مسکن ایثارگران ساماندهی شود که با توجه به اولویت مسکن جامعه ایثارگران سهم آنها پنج درصد در نظر گرفته شده است.

قاضی زاده هاشمی اظهارداشت: بر اساس قانون باید به ایثارگران زمین واگذار شود که در این زمینه تفاهمی منعقد شده است تا در بازه زمانی چهارساله این امر انجام شود.

وی گفت: رفع مشکلات ایثارگران در موضوعاتی مختلف از جمله ساماندهی گلزارهای شهدا، اشتغال و خدمات درمانی از اولویت ها سفرهای استانی است.

عطر افشانی گلزار شهدا، برگزاری شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دیدار با ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا، حضور در یادواره شهدای روستای خرق شهرستان فاروج از مهمترین برنامه‌های سفر ۲ روزه معاون رییس ‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به خراسان شمالی است.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، همچنین بیش از ۳۵ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس در عملیات ها حضور داشته اند.

تعداد کل ایثارگران این استان ۱۰ هزار ۲۷۷ نفر، تعداد کل آزادگان ۳۹۷ نفر و جانبازان هفت هزار و ۲۳۲ نفر است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و در شمال شرق کشور واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.