به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی روز پنجشنبه در جریان بازدید از روند بهره‌برداری از معدن زغال سنگ خمرود شهرستان زرند افزود: ارتقا سطح ایمنی معادن و حفظ سلامت و امنیت جانی کارگران باید در اولویت کاری مدیران معادن باشد و این امر در معدن خمرود نیز باید در اولویت قرار گیرد.

وی بیان کرد: باتوجه به سختی کار در معادن، رسیدگی به مطالبات کارگران نیز مورد تاکید است و دستگاه قضایی نیز در این مسیر پشتیبان نیروهای فعال در جبهه اقتصاد و تولید کشور و استان کرمان خواهد بود.

رییس کل دادگستری استان کرمان اظهارداشت: در جریان بازدید از حوزه قضایی کوهبنان، به دلیل اطلاع از مشکلات موجود در معدن خمرود، بازدیدی از این معدن داشته‌ایم که مقرر شد مشکلات موجود این معدن که منجر به تاخیر در بهره‌برداری از آن شده بود، در ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید طرح و مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود فرصت مناسب در اختیار پیمانکار قرار گیرد تا در آینده نزدیک عقب‌ماندگی‌ها را جبران کرده و این معدن را به تولید برساند تا این واحد به بهره‌برداری رسیده و زغال سنگ آن در اختیار صنعت استان کرمان قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.