به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به ونیز، ۶۰ سال بعد از مرگ مرلین مونرو (Marilyn Monroe)، هنوز دلایل قطعی فوت این بازیگر شناخته‌شده، منتشر نشده است. اما امروز، فیلمی در ونیز به روی پرده می‌رود که به زندگی و البته مرگ این بازیگر افسانه‌ای می‌پردازد.

اما آنچه این سوژه را مهیج‌تر کرده، حضور کارگردانی چون اندرو دامنیک (Andrew Dominik) پشت دوربین این فیلم (بلوند – Blonde) است. کارگردان گزیده‌کاری که این پروژه را از سال ۲۰۱۰ آغاز کرد.

نقش مرلین مونرو را آنا د آرماس (Ana de Armas)، با کنار زدن چند بازیگر مطرح، برای خود تصاحب کرده است؛ بازیگری که فقط یک سال با مربی بیان کار کرد تا به شکل زیرپوستی‌تری، این نقش حساس را بازی کند.

بیشتر بخوانید

جدال «نهنگ» با «ارواح اینیشرین» در صدر جدول

فیلم «شب، داخلی، دیوار» به کارگردانی وحید جلیلوند در ونیز ۲۰۲۲

اما امروز از فیلم شب، داخلی، دیوار (Beyond the Wall) هم رونمایی می‌شود. فیلمی که به‌نوعی، مهم‌ترین فیلم ایرانی حاضر در ونیز امسال است. سابقه خوب وحید جلیلوند در جشنواره ونیز که هر ۳ فیلمش در این فستیوال رونمایی شده و البته تیم بازیگری خوب، مواردی است که باعث شده سینمادوستان ایرانی، منتظر اولین رونمایی از این فیلم باشند.

حالا، تنها ۴ فیلم دیگر این بخش مانده که هنوز نمایش داده نشده. ونیز هفتادونهم تا پایان امشب، فیلم‌های مهم و جنجالی خود را رو کرده و حالا می‌شود در مورد کلیت کیفی این جشنواره، قاطعانه‌تر صحبت کرد.

فردا جمعه – هجده شهریور / ۹ سپتامبر- ، آخرین روز نمایش آثار در جشنواره ونیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.