به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود محمدی عراقی روز پنجشنبه درآیین تودیع و معارفه مدیرحوزه‌های علمیه خواهران کشور، تأسیس حوزه علمیه خواهران را شجره طیبه یادکرد و افزود: پس از شکل‌گیری حوزه علمیه قم شاهد توسعه و راه‌اندازی این نهادهای علمی موضوعی در کشورهای دیگر جهان هستیم.

وی ادامه داد: برای تاثیرگذاری حوزه‌های علمیه اسناد بالادستی، ساختار و اساسنامه حکیمانه‌ای تدوین‌ شده که عمل به آن‌ها می‌تواند جایگاه این نهاد علمی را به مطلوبیت موردنظر برساند.

محمدی عراقی با اشاره به اهمیت اندیشه‌ورزی زنانه، در امور مربوط به زنان و اجتماع، یادآور شد: مقام معظم رهبری همواره نسبت به علم‌آموزی و تحصیل بانوان تاکید داشته‌اند.

وی اظهار داشت: قم مرکز علوم اسلامی و نشر معارف اهل‌بیت(ع) می‌باشد و شایسته است تا بانوان نیز در این جایگاه، نقش و سهم خود را به‌خوبی ایفا کنند.

وی بیان کرد: سند مهندسی علمی و توسعه‌ای باید برای مدارس علمیه خواهران تدوین و سیاست‌های پیش رو به‌درستی در آن سنجیده شود؛ توسعه کمی حوزه‌های علمیه از مواردی است که باید در این سند بررسی شود.

محمدی عراقی، دقت نظر در گزینش را مورداشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: باید سازوکاری در گزینش حوزه‌های علمیه نهادینه شود که افراد با ضریب هوشی بالا بتوانند وارد آن شوند، همچنین تدوین علوم و رشته‌های تدریسی باید بر اساس اولویت‌ها باشد.

وی بیان داشت: رشته‌های تدریسی حوزه علمیه خواهران باید جنبه عملیاتی داشته باشد و از تحمیل برخی واحدهایی که کارایی زیادی ندارد، خودداری شود.

وی،ضرورت تولید محتوای مناسب برای فضای مجازی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: تحلیل و پردازش داده‌ها مساله‌ای است که متفکران جهانی روی آن حساب ویژه بازکرده‌اند و در این شرایط لازم است تا محتوای علمی کارآمدی در خصوص شبهات زن و خانواده تهیه شود.

در این آیین حجت‌الاسلام مجتبی فاضل به‌عنوان مدیر جدید حوزه‌های علمیه خواهران کشور معرفی شد.

فاضل سوابقی چون معاونت آموزش حوزه‌های علمیه خواهران، مسئولیت مرکز امور صیانتی حوزه‌های علمیه برادران، عضویت در مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، مدیریت مؤسسه آموزش عالی حوزوی تربیت مدرس، قائم‌مقامی مدرسه علمیه معصومیه، مدیریت مدرسه علمیه سطح عالی امام سجاد(ع)، مدیریت حوزه علمیه فیضیه مازندران، مدیریت پژوهش مؤسسه شیعه‌شناسی، استاد و ممتحن سطوح عالی و خارج حوزه علمیه و سردبیری مجله اخبار شیعیان را در کارنامه خود دارد.

حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت پور پیش‌ازاین به مدت ۴ سال مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور را بر عهده داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.