تهران- ایرنا- فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران از موفقیت آمیز بودن آزمایش سامانه خودحفاظتی بالگردهای هوانیروز و موشک ارتقاء یافته شفق در رزمایش اقتدار۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش خبرداد.

به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی و امنیتی ایرنا، امیر سرتیپ «یوسف قربانی» در جریان برگزاریرزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش گفت: در این بخش از رزمایش بالگردهای هوانیروز مجهز به سامانه‌های دید و تیر در شب، طی عملیات ویژه‌ای برای اولین بار به صورت آفندی وارد میدان رزم شده و عملیات تاخت شبانه را با موفقیّت اجرا کردند.

وی افزود: پس از نفوذ نیروهای واکنش سریع، بالگردهای هوانیروز ضمن اجرای مأموریت‌های پرواز در شب و تیراندازی شبانه، عملیات هلی‌برن تیم‌های واکنش سریع تیپ ۶۵ در منطقه عمومی رزمایش را در زمان بسیار کوتاه انجام دادند.
امیر سرتیپ قربانی تصریح کرد: پس از هلی برن شبانه، تکاوران بر مواضع و استحکامات نیروهای مهاجم تاخته و بعد از اتمام، عملیات برداشت با بالگردهای هجومی هوانیروز انجام شد و در این رزمایش همزمان با عملیات برداشت و پس از هوشیاری نیروهای مقابل از تهاجم ضربتی، بالگردهای شکاری کبرا با پشتیبانی برنامه ریزی شده، اقدام به برهم زدن سازمان رزم آنها کردند.

وی به ایجاد سامانه خود حفاظتی جهت ارتقاء سطح ایمنی بالگردها اشاره کرد و گفت که در عملیات متحرک شبانه، بالگردهای هوانیروز (هلی برن) که به سامانه های خود حفاظتی مجهز شده‌اند در مقابله با موشک‌های دوش پرتاب اقدام به فلرریزی کرده و طی این فرآیند، موشک‌های حرارتی دوش پرتاب را منحرف کردند.

امیر سرتیپ قربانی درباره آزمایش موشک ارتقاء یافته شفق هم توضیح داد که در بخشی از این عملیات شبانه، موشک ارتقاء یافته، هوشمند و نقطه زن شفق که برد آن نیز نسبت به گذشته افزایش ۳ برابری داشته است و به صورت شلیک کن_ فراموش کن عمل می‌کند، از بالگرد کبرا شلیک شده و نقطه هدف را مورد اصابت قرار داده است.

 • عملیات هوابرد، موشکی و زرهی با پشتیبانی بالگردهای هوانیروز آغاز شد

  عملیات هوابرد، موشکی و زرهی با پشتیبانی بالگردهای هوانیروز آغاز شد

  تهران- ایرنا- عملیات هوابرد، موشکی و زرهی با پشتیبانی بالگردهای هوانیروز…

 • واکنش نماینده ایران به مطالبه آژانس برای اجرای پروتکل الحاقی

  واکنش نماینده ایران به مطالبه آژانس برای اجرای پروتکل الحاقی

  تهران-ایرنا-سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی…

 • اجرای عملیات متحرک شبانه با حضور گسترده بالگردهای هوانیروز

  اجرای عملیات متحرک شبانه با حضور گسترده بالگردهای هوانیروز

  تهران- ایرنا- عملیات رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش با چند فروند…

 • حضور پنج میلیونی مردم تهران در مراسم جاماندگان اربعین

  حضور پنج میلیونی مردم تهران در مراسم جاماندگان اربعین

  تهران- ایرنا- مسئول ستاد مردمی پیاده‌روی خانوادگی اربعین در تهران…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.