فرمانده سپاه: فضای مجازی تنها راه تهاجم دشمن به ایران است | دشمن می‌خواهد قدرت را از قلب‌های ملت ایران بگیرد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رویای تسلط دشمن بر ایران اسلامی هیچگاه محقق نمی شود اما در ذهن دشمن وجود دارد و برای رسیدن به آن همه توان خود را به کار می‌گیرد.

به گزارش همشهری آنلاین، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز پنجشنبه در آیین بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در سالن همایش های پژوهشکده شهید محلاتی قم با بیان اینکه دشمن با بارش کلام دروغ و زور می‌خواهد ذهن ها را تخسیر کند، افزود: ما برای مقابله سخت با دشمن آماده هستیم اما عالم بودن و مبارزه با جهل کارزار اصلی است و در میدان نبرد اندیشه‌ها و نبرد میان جهل و آگاهی نیازمند عمل هستیم تا بتوانیم بر دشمن چیره شویم.

وی با اشاره به این که در دنیای امروز یا باید قوی و مقتدر بود و مستقل و عزیز زندگی کرد یا باید تسلیم شد و در این میان راه وسطی وجود ندارد گفت: در جغرافیای سیاسی عالم برای ملت‌های ضعیف جایگاهی وجود ندارد، ملت‌هایی که ضعیف هستند به ناچار تسلیم می شوند و از دایره عزت خارج می شوند، تحت تاثیر اراده سیاسی قدرت های بزرگ‌تر قرار می‌گیرند و عقب می‌مانند و فقیر و ذلیل می‌شوند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آنگونه که امام علی بن ابیطالب(ع) فرمودند «اگر دشمنی قادر باشد که در عمق سرزمین یک ملت یا قوم پا بگذارد به طور حتم آن قوم ذلیل می‌شود»، خاطرنشان کرد: شاید در تعابیر امروزی این پا گذاشتن در عمق سرزمین صرفا اشغال فیزیکی نیست بلکه اگر دشمنی موفق شود در اعمال، اذهان و قلوب راه پیدا کند و قلب‌ها و ذهن های یک ملت را در تسخیر و تصرف خود درآورد، این اقدام، آن ملت و قوم را ذلیل می کند.

سلامی، قوی بودن را انسداد مسیرهای سیطره دشمن برشمرد و افزود: قوی بودن یعنی یک جامعه بر اساس اراده خویش عمل و مناسبات بین‌الملل را بر اساس اراده خود تنظیم کند و الگوهای دوستی و دشمنی را خود بسازد و بر قاعده خود عمل کند.

دشمن می‌خواهد قدرت را از قلب‌های ملت ایران بگیرد

وی خاطرنشان کرد: تلاش دشمن این است که قلب‌ها قدرت خود را از دست دهند، درحالی که ما صاحب قلب هستیم و اگر صاحب اندیشه، تفکر و تعقل نباشیم و نیاندیشیم، دیگران به جای ما می اندیشیند و تصمیم می گیرند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در عملیات روانی دشمن چند مساله وجود دارد، تصریح کرد: دشمن برای تسلط بر یک جامعه می گوید من باید میان ذهن و جسم یک جامعه جدایی ایجاد کنم به صورتی که تحرکات آن منفصل از ذهن، مغز و قلب آن‌ها باشد.

وی با اشاره به اینکه دشمن می خواهد روحیه یک جامعه را تغییر دهد، عنوان کرد: دشمن تلاش می‌کند تا اعتقادات افراد را تغییر دهد و روحیه ملت‌ها را بشکند و اعتماد را از ملت‌ها سلب کند و این موارد از اصول عملیات روانی است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه برای قوی شدن باید قلب‌ها را به اندیشه و تعقل وادار کنیم، تصریح کرد: چشم ها باید حق‌بین شوند و گوش‌ها توانایی شنیدن کلام حق را داشته باشد، داستان عملیات دشمن در فضای مجازی بر اساس همین عناصر است که گوش‌ها آنچه که دشمن می خواهد را بشنوند و چشم‌ها آنچه که دشمن می خواهد را ببینند.

سلامی با اشاره به اینکه علم و ایمان دو بال جامعه برای رشد و تکامل است، گفت: دشمن برای ما از حیث قدرت اشباع شده است و دشمنان همه مسیرهای تسلط بر ما را آزمایش کرده‌اند، میدان جنگ نظامی را در یک بعد جهانی و فاصله زمانی طولانی آزمایش کرده‌اند.

وی ادامه داد: دشمنان امروز ما روزگاری سرزمین ایران را اشغال فیزیکی و واقعی کرده‌ بودند، امثال چرچیل‌ها امروز امتداد پیداد کرده‌اند و نام ها تغییر کرده اند و دشمنان می‌خواهند به همان تاریخ گذشته خود برگردند و بر ایران سیطره پیدا کنند، جنوب را انگلیس و شمال را دیگری می خواهد تسخیر کند.

وی افزود: آن ها می خواهند به نقطه ای برگردند که بدون اطلاع شاه ایران، کنفرانس تهران را برای تقسیم جهان برگزار کنند.

دشمن با فلسفه انقلاب اسلامی مشکل دارد

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز جوانان ما نمی توانند در آینه تاریخ سیمای امروزی دشمن را ببینند و اگر ما به گذشته خود ناآگاه باشیم دشمن امروز را نمی‌شناسیم، این دشمن ادامه همان دشمن گذشته است.

وی با تاکید بر اینکه دشمن با فلسفه انقلاب اسلامی ما مشکل دارد، مطرح کرد: برخی از فرزندان ایران امروز نمی دانند که ما در بند، بردگی و اسارت بودیم و هویت ما غارت شده بود و اسلام از صحنه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و حتی زندگی فردی انسان‌ها نیز کنار گذاشته شده بود، اسلامی که باید در قلب و متن جوامع احکام الهی را پیاده کند متاسفانه کنار گذاشته شده بود.

سلامی با اشاره به اینکه برخی نسبت به علل انقلاب اسلامی شک دارند، گفت: چراغ علم روشن کننده وضعیت تیره است و بصیرت هم به معنای برداشتن گام‌های نزدیک به درستی است؛ امروز باید بصیرت افزایی کنیم چراکه بدون باورهای قوی و اعتقاد مستحکم نمی توان ثبات قدم داشته باشیم و برای حفظ و پیشرفت انقلاب باید راه‌های نفوذ دشمن را مسدود کنیم.

توانایی عبور از تحریم‌ها به یک غرور ملی تبدیل شده است

وی ادامه داد: تحریمی که ایران در نقطه مرکزی آن قرار گرفت و هنوز در مرکز آن هم قرار دارد ، ویرانگرترین راهبردی است که جمعی از کشورها می توانند علیه یک ملت بکار گیرند که دشمن این راه را هم آزمود اما نتیجه نگرفت.

سلامی گفت: ما از زبان وزیر خارجه‌ای حرف می‌زنیم که با برخی از مقامات دشمن گفت و گو کرده است، به او گفته بودند که خشم ما از این است که ایران دارای رهبری است که چند موضوع مهم را در ایران به غرور ملی تبدیل کرده اند، ایران توانسته است تحریم را زمینه پیشرفت اقتصاد تبدیل کند و رهبر انقلاب توانسته اند این حقیقت را به یک افتخار ملی تبدیل کنند، توانایی ایران در عبور از تحریم یک غرور ملی است و ایران نیازهای خود را در درون رفع می کند و به بیگانگان برای ساختن کشور نیازی ندارد، همه نعمت ها در ایران به وفور وجود دارد و ایران چهره یک کشور محصور شده در تحریم جهانی را ندارد و این ها دشمن را عصبانی کرده است.

وی ادامه داد: درست است که بودن مشکلات چیزی نیست که بگوییم که فقط با تحریم به وجود آمده است اما همه کشورها با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند، در خیابان‌های لوس آنجلس و لندن شب‌خواب هایی را می‌بینیم که یک شب هم در تهران آن‌ها را نخواهیم دید.

فرمانده کل سپاه گفت: دشمن می گوید که ایران اعتبار قدرت ما را زیر سوال برده است و از این موضوع عصبانی است، آنها می گویند که ما نمی خواستیم که ایران در منطقه نافذ باشد، ایران باید در جغرافیای سیاسی کوچک تر از این باشد اما رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را در منطقه به قدرتی نافذ تبدیل کرده اند.

وی ادامه داد: ایران امروز به صورت مستمر درحال تقویت قدرت پهپادی و موشکی و توان نظامی خود است که این برای دشمن قابل قبول نیست، از نگاه خود می گویم که این موضوع هم را هم رهبری به یک غرور ملی تبدیل کرده اند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: دشمن می گوید که می خواستند در انرژی هسته‌ای ایران فاقد ظرفیت باشد اما ایران باز هم در این عرصه به یک غرور ملی رسیده است.

وی اضافه کرد: دشمن همه راه ها را امتحان کرده اما به نتیجه نرسیده است، از محاصره اقتصادی گرفته تا تحمیل جنگ، انتشار پدیده تکفیر، عملیات روانی، تلاش برای منزوی کردن ایران در سیاست بین‌الملل و قطع دست ایران از بازیگری در بحران های منطقه‌ای؛ راه‌ها همه مسدود است و دشمن راهی به ایران ندارد.

فضای مجازی تنها راه تهاجم دشمن به ایران است

وی تصریح کرد: تنها راه باقی مانده برای دشمن فضای مجازی و نفوذ به ذهن هاست و دشمن هنوز در این عرصه دارای قدرت است و ایمان و آگاهی جوانان ما را هدف گرفته است و نقش روحانیان و دغدغه‌مندان انقلاب در قلب این میدان تعیین می شود و همه افرادی که مشعل‌های علم را بلند کرده‌اند مسئول هستند که دل ها را مستحکم و جوانان را نسبت به همه حقایق و واقعیت‌ها آگاه کنند.

فرمانده کل سپاه گفت: مجموعه‌ها و مراکز علمی پژوهشی زیر مجموعه نمایندگی ولی فقیه در سپاه می‌توانند مشعل دار مهمی برای روشن کردن جوانان ما باشند و سپاه هم نمی تواند بدون سلاح آگاهی و علم در این میدان مبارزه کند.

وی خاطرنشان کرد: علوم تجربی ابزار می‌سازد و در همه دنیا هم قواعدش یکسان است اما علوم انسانی از اهمیت ویژه برخوردار است و باید در راستای اسلامی سازی آن حرکت کرد.

سلامی با تاکید بر اینکه صداقت و پرهیز از شایعه‌سازی همیشه مورد توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: کار امروز دشمن تحریک به شرارت و کشتن است درحالی که ما امر داریم به اجتناب از این‌ها و این نشانه حقانیت ما است.

وی در پایان با بیان اینکه یک پاسدار باید نسبت به راهبرد دشمن به خوبی آگاه باشد، اظهار کرد: علوم اسلامی می توانند نجات بخش بشر باشند و آن وقت روش‌ها به اندازه هدف ها مهم هستند درحالی که در غرب از هر روشی برای رسیدن به هدف استفاده می شود.

آیین بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری و تجلیل از پژوهشگران برگزیده، امروز به مناسبت هفته پژوهش در سالن همایش‌های پژوهشکده شهید محلاتی در قم برگزار شد.

کد خبر 728187 منبع: ایرنا

 • جزئیات کشف ۲ محموله سلاح امریکایی | اسلحه ها قرار بود به دست چه کسانی برسد؟

 • اعترافات عوامل شهادت مولوی ریگی | ارتباط عوامل ترور با یک کشور عربی

 • یک «معتمد و ریش سفید» دلگانی بر اثر تیراندازی افراد ناشناس به قتل رسید

 • فرمانده سپاه: فضای مجازی تنها راه تهاجم دشمن به ایران است | دشمن می‌خواهد قدرت را از قلب‌های ملت ایران بگیرد

 • آب سرد سعید آقاخانی بر آتش‌افروزی شبکه ایران‌اینترنشنال

 • تصاویر | نابود کردن مجسمه مسی در آرژانتین | دلیل اقدام خشن آرژانتینی‌ها چه بود؟

 • قطعنامه حذف ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل به تصویب رسید | تعداد آرای موافق و مخالف

 • خبر ناامید کننده نماینده ایران در سازمان ملل برای آمریکا

 • گره برجام باز می شود؟‌ | مسئولان آژانس در راه تهران

 • دعوت قطری ها از ۲ نماینده فوتبال ایران برای تماشای فینال جام جهانی!

 • تصاویر متفاوت‌ترین خانه خوزستان | خانه‌ای با ۵۰۰۰ شیء تاریخی ؛ آثاری که به هزار سال قبل برمی‌گردد

 • مکالمه عجیب دو ستاره فرانسه و مراکش؛ نمیتوانم کاری که می خواهی را انجام بدهم!

 • بارانی و برفی شدن ۹ استان در روز جاری | آلودگی هوای تهران تا کی ادامه دارد؟ | افزایش غلظت آلاینده‌ها در ۴ شهر

 • جزئیات کشف ۲ محموله سلاح امریکایی | اسلحه ها قرار بود به دست چه کسانی برسد؟

 • ببینید | منظره‌ای تماشایی از کابین خلبان بوئینگ ۷۳۷

 • آخرین جزئیات از وضعیت آلودگی هوای تهران | هشدار اورژانسی برای همه شهروندان

 • جنایت بلاگر مست در شمال تهران | پلیس در تعقیب بلاگر معروف

 • واکنش جالب مراکشی‌ها به حذف از جام جهانی

 • شرافیت

دیدگاهتان را بنویسید