زاکانی: اتفاقات اخیر فراتر از فتنه است

شهردار تهران تاکید کرد: مسئولین کشور مکلف هستند قیام، کوشش و تلاش کنند بار اقتصادی را از روی دوش مردم سبک کنند.

به گزارش همشهری آنلاین، علیرضا زاکانی در تجمع بزرگ مردمی عزاداران فاطمی در پاسداشت شهدای امنیت که در مسجد جامع نارمک برگزار شد، گفت: هزاران درود و سلام ما به تمام رهروان راه حق در طول تاریخ به ویژه رهروان راه حق ، ائمه اطهار (ع) به ویژه حضرت زهرا (س) و تمام رهروان ایشان است.

او در ادامه گفت: اتفاقات اخیر فراتر از فتنه است آنقدر آشکار است که دشمنان ایران قوی و انقلاب اسلامی، در پی چه هستند؛ اساس تمامی این اتفاقات این است که آنها توجه کردند که اگر انقلاب اسلامی در مرحله تحقق شعارها و آرمان های خود موفق شود آنچه بر زبان رانده و آنچه در سراسر جهان در دل ها جای گرفته را در عمل پیاده کند و به عنوان الگویی کامل به سراسر جهان بنمایاند؛ این انقلاب دیگر هیچ شکستی را پذیرا نخواهد بود.

زاکانی تاکید کرد: دشمنان، مخالف پیشرفت و قدرت ما هستند و تمام تلاش خود را می کنند تا در این وضعیتی که جهان در آستانه یک نظم جدید و شرایط مشخصی است، رقبای خود را از صحنه خارج کنند.

شهردار تهران ادامه داد: سند راهبرد امنیت ملی آمریکا که چند ماه پیش متتشر شد به صراحت از چین، روسیه و ایران به عنوان رقیب، تهدید و بدیل یاد می‌کند.

وی افزود: آنجا به صراحت عنوان می کند چین رقیب، روسیه تهدید و ایران بدیل و جایگزین ماست.

زاکانی ادامه داد: تمام تلاش آنها این بود که نگذارند ملت ایران از این پیچ تاریخی عبور کند و تلاش کنند ایران را تجزیه کنند و اگر نتوانستند کردستان، سیستان و بلوچستان و خوزستان را کانون توطئه‌های خود قرار دهند و سراسر کشور را درگیر کردند؛ اما تلاش این بود تا این سه نقطه را هدف گذاری دقیق داشته باشند و بتوانند تجزیه را حاصل کار خود قرار دهند که دشمن، با سیلی محکم مردم رشید ایران و نیروهای انتظامی و بسیج نتوانستند به اهدافشان برسند.

شهردار تهران یادآور شد: ما در عداوت دشمن شکی نداریم. ما در دشمنی دنباله ها و جیره خواران او (منافقان و دیگران) بی تردید به یک شفافیتی رسیدیم و بیش از ۴۰ سال است که پرونده آنها در مقابل ملت ایران گشوده شده است.

او تاکید کرد: ما در عدم صلاحیت رژیم کودک کش اسرائیل و رژیم کودک کش و جانی آل سعود هیچ شکی نداریم و آنها کار خود را می کنند اما آنچه ما باید به آن توجه کنیم این است که در شرایطی که در کشور ایجاد شد؛ برای ما فرصت جدیدی را خلق کرد تا ما با دقت جامعه خود را ببینیم.

زاکانی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: انقلاب اسلامی اگر در درون مستحکم باشد هیچ دشمن و حیله گری نمی تواند حریف آن شود لذا دشمن عداوت؛ عدم صلاحیت و وحشیگری خود را نمایان کرد و بارها این رویکرد نمایان شده بود و باردیگر نمایان کرد.

او افزود: مهم این است که ما از این موضوع یک فرصت جدی برای ایران اسلامی بسازیم. اگر آنها طمع کردند که مشکلات مردم محل اعتراض آنها قرار گیرد؛ مسئولین کشور مکلف هستند قیام، کوشش و تلاش کنند بار مردم را از روی دوش مردم سبک کنند.

شهردار تهران با بیان اینکه دولت انقلابی امروز توجه خود را به مسکن، معیشت، سلامت و امنیت مردم معطوف کرده است ادامه داد: دشمنان می بینند که مشکلات زیاد است اما افق روشن است و کارکردهای اقتصادی در جهتی است که باید بار اقتصادی را از روی دوش مردم بردارند.

زاکانی افزود: معیشت، سلامت و مسکن مردم امروز تنگناهایی را برای آنها ایجاد کرده است اما به لطف الهی و دولت انقلابی مسیری دنبال می شود که به کاهش این آلام و دردهای مردم منتهی می شود لذا ما نباید به این مساله بسنده کنیم. باید همه قیام کنیم و تلاش و کوشش کنیم با سرعت و یک سرعت مشخص بار مردم را سبک کنیم.

او در ادامه یادآور شد: این تلنگرها باید ما را بیدار کند. مرام ما با بصیرت و آگاهی با دقت و با دشمن شناسی و فهم موقعیت و توجه به کلام مقام معظم رهبری با آنها همراهی نکردند؛ اما این بار مسئولیت ما را کم نمی کند بلکه سنگین تر می کند که چنین ملت بزرگی اگر در تنگنا هستند تلاش ما مضاعف شود که بتوان مشکلات مردم را کم کرد.

علیرضا زاکانی تاکید کرد: این رویکرد همان همتی است که رئیس جمهور ما در دستور کار خود دارد و به صورت شبانه روزی در تلاش است .

او همچنین گفت: دشمن از غفلت بخشی از جامعه ما استفاده کرد و جنگ شناختی خود را به گونه ای دنبال کرد که ما به ازای آن بتواند با نشان دادن باطل به حق و ایجاد شرایطی که شناخت مردم را تحت تاثیر قرار می دهد، مردم را با خود همراه کند.

شهردار تهران افزود: در این شرایط نیاز به جهاد تبیین و مطالبه است، باید تلاش شود هم تبیین شود تا دشمن نتواند از غفلت ما سوء استفاده کند و هم باید از هر مسئول و مدیری مطالبه کرد تا کارهای خود را به درستی انجام دهند.

او ادامه داد: امکان دارد من مسئول در هر موقعیتی که قرار می گیرم دچار غفلت و خواب آلودگی شوم، اینجا جایی است که ملت و جوانان عزیز باید بنده را از غفلت خارج کنند.

زاکانی بیان کرد: وقتی بصیرت در جامعه در ابعاد مختلف و بیداری و آگاهی در لایه های متفاوت جریان داشته باشد و وقتی خدمت و پیشرفت در جامعه عیان شود آن زمان است که دشمن شکست می خورد.

وی یادآور شد: دشمن ما به شدت علاقه مند است تا نظام اسلامی را محکوم به ناکارآمدی کند و با ایجاد نارضایتی، ناامیدی و نفرت به نمادهای ایران عزیزمان، آن امر باطل خود را پیگیری کند. ما باید چشمان خود را باز کنیم و موضوعات را دنبال و حتی قیام کنیم و تا جایی که توان داریم رضایت مندی را در جامعه بالا ببریم. باید تلاش کنیم امید را در جامعه و افق روشن را در مقابل ملت جوانان قرار دهیم و افتخار را آنچنان در جامعه برجسته کنیم که جای جای این مملکت افتخارات برجسته خود را به رخ دیگران بکشد.

شهردار تهران تاکید کرد: شهدایی که اولیا و عزیزان و فرزندان آنها در بین ما هستند؛ پیامشان این بود که ما مظلومانه رفتیم اما نگذاشتیم بار دیگر ناحق در جامعه ما مستولی پیدا کند و اسباب زر و زور و نفاق و شرک در دنیا، بخواهد و بتواند به نظام اسلامی که حاصل رهروان راه حق در طول تاریخ است ضربه بزند. آنها از ما انتظار دارند که تمسک به اسلام را فراموش نکنیم.

وی گفت: باید توجه و دقت و پاسداری از ایران را فراموش نکنیم و تبعیت از رهبری انقلاب را فراموش نکنیم و نسبت به ملت عزیز ایران بی تفاوت نباشیم. باید با اقتدار بایستیم اما با محبت آرمان های انقلاب را در بین خودمان دنبال کنیم که تحقق آن در دستور کار انقلاب اسلامی است.

زاکانی ادامه داد: دشمن ما ناکام مانده است اما این ناکامی به این اندازه کافی نیست. ما باید ریشه مشکلات را در کشور خشک کنیم. ما باید بصیرت را جایگزین غفلت کنیم. باید نصرت بر مشکلات را با آسایش و دقت با ارائه خدمت شایسته به مردم و ارائه پیشرفت در جامعه جبران کنیم. این کار شدنی است و در دسترس ماست و آن چیزی است که خون بهای آن شهدای ایران عزیز است که قیمت آنها خیلی بالاست.

شهردار تهران بیان کرد: "ما سال ۹۱ محضر رهبر انقلاب رسیدیم یک جمع محدودی از عزیزان ، فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس بودند. وقتی سرلشگر ایزدی از مشکلات روز گفت و گلایه کرد رهبر معظم انقلاب فرمودند اولا مشکلات هست و هر کسی در هر جایگاهی که قرار دارد اگر درست عمل کند تمام مشکلات حل می شود."

او یادآور شد: "نکته دومی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند این بود که قبل از انقلاب کار راحت بود اما با انقلاب کار سخت شد در جنگ به اوج سختی ها رسیدیم و بعد فرمودند جنگ با تمام سختی هایش در مقابل شرایط فعلی هیچ است. اکنون سال ۱۴۰۱ است و شرایط سال ۹۱ در مقابل شرایط اکنون هیچ است."

زاکانی تاکید کرد: شرایط روز به روز سخت تر می شود مانند قله نوردی که هر لحظه ای که به فتح قله نزدیک می شود شرایط صعود برای او سخت تر می شود اما افتخار فتح آن قله به نام مردم رشید ایران و مقدمه سازی ظهور به نام این مردم ان‌شاءالله به فضل الهی میسر می شود.

وی در ادامه گفت: "مقام معظم رهبری فرمودند هرکسی خسته شده و یا دچار انحراف شود یقین بدانید جوانان نمی گذارند انقلاب از مسیر خود خارج شود."

شهردار تهران با بیان اینکه این انقلاب به لطف صاحب حقیقی آن به دست صاحب حقیقی خود خواهد رسید، افزود: فرمایشات رهبری برخواسته از باطنی پاک و جلوه‌ای از حق است که تحقق آن در تمام ادوار گذشته تا به امروز برای ما واضح و مشخص است.

او ادامه داد: آینده بسیار روشن است و ما به عنوان مسئولین از خدمت به مردم و پیشرفت نباید غفلت کنیم. امروز دشمن شکست خورد اما باید امید او را ناامید کرد. ما باید بتوانیم دشمنانمان را در مقام عمل و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی در داخل کشور آنگونه ناکام بگذاریم که راه برگشتی برای آنها باقی نگذاریم که این مساله ان‌شاءالله در آینده نزدیک محقق می‌شود.

بر اساس گزارش سایت شهر، زاکانی بیان کرد: ما ۴۴ سال راه طی شده با افتخار داریم. فراز و نشیب داشتیم اما درس گرفتیم از امروز باید درس بگیریم و دشمن را ناکام بگذاریم و زمینه دشمنی آنها را در کشور از بین ببریم. امروز بیش از هر روز در کشور انقلاب اثرات منطقه‌ای و جهانی خود را دارد و امید داریم ان‌شاءالله راه این شهیدان را بتوانیم دنبال کنیم که بزرگترین خدمت به خودمان برای سعادتمندی دنیوی و اخروی است.

کد خبر 726667

 • زاکانی: اتفاقات اخیر فراتر از فتنه است

 • ببینید | اعترافات اغتشاشگری که اعدام شد | محسن شکاری: روی چاقویم اسم گذاشته بودم، اسمش دانته بود | وقتی مامور را زدم رفتم مرحله بعد!

 • ماجرای بدری خامنه‌ای خواهر آیت‌الله خامنه‌ای چیست؟ | کدام منسوبین رهبر انقلاب با ایشان مخالفند؟ | این شکاف فکری نشان دهنده چیست؟

 • سازمان تروریستی منافقین: جایگزین جمهوری اسلامی هستیم | اظهارات مریم رجوی که از سایت او حذف شد چه بود؟

 • اعتراف بزرگ علیرضا فغانی در گفت وگو با یک گزارشگر | نمی خواستم ۲ اشتباه همزمان کنم!

 • اعلام جزئیات جدید از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی ؛ یارانه نقدی قطع می شود؟ | توضیحات مهم وزارت رفاه را بخوانید

 • ببینید | اعتراض یک شهروند رباط کریمی به قیمت بالای مسکن | رئیسی چه پاسخی داد؟

 • زلنسکی زمان پایان جنگ در اوکراین را اعلام کرد ؛ تازه‌ترین اظهارات رئیس‌جمهور اوکراین

 • اعتراف بزرگ علیرضا فغانی در گفت وگو با یک گزارشگر | نمی خواستم ۲ اشتباه همزمان کنم!

 • بازگشت طارمی به پورتو با پیروزی همراه شد

 • دانلود جیران قسمت ۳۷ ( دانلود قسمت سی و هفتم 37 سریال جیران ) ترافیک رایگان

 • دانلود قسمت ۳۷ جیران | دانلود قسمت سی و هفتم 37 سریال جیران کامل

 • برنامه کامل مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

 • ببینید | ناگفته‌های جواد خیابانی از تذکر عادل فردوسی‌پور و مزدک میرزایی | گزارشگران ایرانی در جهان بهترین هستند

 • تصاویری از آزمایش‌های جالب خلبان یک جنگنده به هنگام پرواز!

 • شرافیت

دیدگاهتان را بنویسید